Google XML Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır ? | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

Google XML Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır ?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Google Sitemap kategorisinde Tweety tarafından oluşturulan Google XML Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 56 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Sitemap
Konu Başlığı Google XML Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır ?
Konuyu başlatan Tweety
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Tweety

Tweety

Paylaşım Ekibi
Katılım
6 Ocak 2020
Mesajlar
691
Yaş
20
Konum
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
12
Google XML Sitemap Nasıl Kurulur ?
Bunun için Admin panelinden Eklentiler – Yeni ekle takip ederek arama yerine Google xml Sitemaps yazın aşağıda resimde görüldüğü gibi, Hemen yükleye tıklayın ve ardından eklentiyi etkinleştirin. Eklenti WordPress’e kurulmuş olacaktır.

3608

Google XML Sitemap Ayarları Nasıl Yapılır ?
1 › Temel Ayarlar
Bu ayarlar eklenti ile hazır olarak gelir sizde farkı görünüyorsa resimde görüldüğü şekilde yapın.

3610

2 › Yazı Önceliği
Bu bölümde sorulan, öncelik olarak yorum yapılan yazılarınızmı indexlensin yoksa yorum ortalamasına bakarakmı indexleme olsun? Burada işaretliyeceğimiz Otomatik öncelik hesaplamasını kullanma‘yı seçerek bütün yazıların hemen ve ayrım yapılmadan hepsinin eşit şekilde indexlenmesi seçiyoruz ve daha hızlı index alırsınız.

3609

3 › Site Haritası İçeriği
Bu bölümde hangi içerikleri site haritanıza dahil edip ve etmeyeceğiniz için içerik seçimi yapabiliyorsunuz. Resimde görüldüğü gibi yapmanızı tavsiye ederim etiketleri ve diğer kategorileri ekleyip eklememek kendi seçiminizdir ama size tavsiyem etiketleri ve diğerlerini dahil etmeyin SEO konusunda çok faydası vardır.


3615

4 › Excluded Items
Bu bölümde indexlenmesini istemediğiniz kategorilerin seçimini yapabilirsiniz eğer öyle bir kategoriniz varsa, bizim seçimimiz hepsinin indexlenmesidir o yüzden boş bırakıp seçim yapmıyoruz.


3614

5 › Change Frequencies
Bu bölümde hangi içeriğin ne zaman indexlenmesi seçimini yapıyoruz resimde gösterildiği gibi yapılması en doğrusudur aynı şekilde ayarlarınızı yapın.

3613

6 › Öncelikler
Bu ayarlar böyle kalsın eklentinin kendi ayarları en iyi şekilde seçimlendirilmiş sizde farklı ise resimdeki gibi ayarlamaları yapın. Ardından Seçenekleri Güncelle yapın ve ayarları kaydedin.

3612

Site haritanız sayfanın en başında, resimdede görüldüğü gibidir bu URL’yi kopyalayın Google ve diğer arama motorlarının site haritası bölümüne ekleyin. İşlem bukadardır.

3611
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst