XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi

Reklam Alanı
Reklam Alanı

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde XenForo Destek kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 38 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı XenForo Destek
Konu Başlığı XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Moderatör
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
601
Yaş
20
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
45
XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Biliyorsunuz ki kısa süre önce dünya çapında çok büyük bir önemi olan ve herkes tarafından kullanılan Paypal Ödeme Sistemi Türkiye'de oluşan sıkıntılardan dolayı. Türkiye'de Paypal kullanımı kapandı. XenForo da entegre olan Ücretli Vip Üyelik Sistemi ise sadece Paypal ile çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı ödemeler hakkında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız bulunuyor. Bu sıkıntıdan kurtulmanız için sizlere dolaylı yoldan olarak Alternatif Ödeme sistemini anlatacağım.

Gerekli Olan Eklentiler;
  • Brivium - Credits Premium
  • Brivium - Credits Premium Payzaa Entegration
  • Brivium - Store
  • Brivium - (Store Product) Account Upgrades
Bize gerekli olan eklentileri üstte sıraladım, Eklenti olarak Credits Lite kullanabilirsiniz fakat kredi sisteminde kısıtlamalar olacaktır. Yukarıdaki eklentileri sırasıyla kurulumunu gerçekleştirin.


Paketleri oluşturduktan sonra Store eklentilerini kurun, Store eklentilerinden Account Upgrades'in içerisinde brivium-credit-event.XML dosyası olacak eklenti kurulumu bittikten sonra bu xml dosyasını Credit > Events alanından içeri alın. Son olarak tüm ayarlamalar bittikten sonra kullanıcı yetkilerini ayarlayın.
NOT: XenForo'nun VIP Sisteminden farklı olduğundan dolayı sistemi aktifleştirdiğiniz de yenilemesi olan üyeler varsa sorun yaşamamaları için tüm ayarlar bitince admin panelinden paketi pasif yapın. Bu eklentinin Logları farklı alanda bulunacaktır. Bu yüzden dolayı admin panelindeki kullanıcı yükseltmeleri kısmını değil Store alanındaki kayıtlara bakmanız gerekmektedir.
 

Dikkat:

vBulletin ve XenForo kategorilerinde özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tür taleplerinizin cevapsız kalacağını belirtmek isteriz. Destek talepleriniz için konu açmanız yeterlidir.

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)

Benzer konular


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst