Yabancı Ülke Noterliğinde Verilen Vekaletname Türkiyede Geçerli Midir? | Webmaster Forumu | Sosyal Medya Forumu | MaxiForum ツ
Neler Yeni

Yabancı Ülke Noterliğinde Verilen Vekaletname Türkiyede Geçerli Midir?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde Noter İşlemleri kategorisinde Tweety tarafından oluşturulan Yabancı Ülke Noterliğinde Verilen Vekaletname Türkiyede Geçerli Midir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Noter İşlemleri
Konu Başlığı Yabancı Ülke Noterliğinde Verilen Vekaletname Türkiyede Geçerli Midir?
Konuyu başlatan Tweety
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Tweety

Tweety

Paylaşım Ekibi
Katılım
6 Ocak 2020
Mesajlar
691
Yaş
20
Konum
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
12
Yabancı Ülke noterinde verdiği vekâletname Türkiye’de geçerli midir?

Yabancı ülkelerin noterliklerinden tanzim edilecek vekâletnameler Türkiye’de geçerli olması için dikkat edilmesi gereken birkaç durum vardır. Bunlardan bir tanesi hem yabancı ülke vatandaşı hem de Türk vatandaşı olma durumudur. Yabancı ülkelerde, Türkiye’de kullanmak istediğiniz vekâletnameleri yabancı ülkenin hukuk kuralları çerçevesinde hazırlamanız gerekmektedir.

Ayrıca bu işlemin o ülkenin noterliği tarafından imzalanması ve tasdik edilmesi gerekmektedir. Bu başvurularınız için bulunduğunuz ülkede bulunan Türk konsolosluğundan randevu alarak veya direkt olarak başvuru yaparak vekâletname işlemleri için başvuru yapabilirsiniz. Konsolosluklarda sizlere ne gibi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda yardımcı olunacak ve hazırlatmış olduğunuz vekâletname o ülkenin noterliği tarafından imzalanmış ve tasdik edilmişse Türkiye’de kullanmanızda hiçbir hukuki sıkıntı yaşanmayacaktır.

Fakat şirketlerin veya özel kuruluşların yabancı ülkelerde hazırlayacağı vekâletnamelerde daha farklı işlemler uygulanmaktadır. Türkiye’de ki sistem ile yabancı ülkelerdeki vekâlet sistemi çok farklı işlediğinden, yabancı ülkelerde yapacağınız vekâletname işlemlerini o ülkenin kuralları dâhilin de yaptırmanız gerekmektedir. Bu konu hakkında en iyi bilgiyi bulunduğunuz ülkedeki Türk konsolosluğuna başvurarak öğrenebilmeniz mümkündür.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


Reklam Alanı
Reklam Alanı
Üst